Festival filharmonie na Andráku slavil úspěch, chválil Ledecký i Urbanová

Unikátní umělecký večer v netypickém prostředí jednoho z nejkrásnějších českých fotbalových stadionů si v pátek 9. června užily dvě tisícovky diváků. Premiérový ročník Festivalu filharmonie i navzdory mírné nepřízni počasí slavil na Andrově stadionu úspěch. Místo fotbalistů se před tribunami za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc předvedli umělci jako Eva Urbanová, Vojtěch Dyk, Janek Ledecký či Bohuš Matuš.

„První ročník Festivalu Filharmonie ukázal, že kvalitní hudba do Olomouce patří, a že Moravská filharmonie dokáže nabídnout atraktivní, multižánrový program i pro takové místo jako je fotbalový stadion. Děkujeme všem, kteří svou návštěvou tuto myšlenku podpořili. Atmosféra i genius loci byly jedinečné a nás to již nyní motivuje přemýšlet o dalším ročníku,“ řekl Jonáš Harman, ředitel Moravské filharmonie Olomouc.

„S koncerty se symfonickými orchestry mám docela dost zkušeností. Vždycky je to mimořádný zážitek, ale Olomouc byla naprosto unikátní. Najít dneska díru na trhu v showbyznysu je v podstatě nemožný úkol. Ale v Olomouci se to povedlo a první symfonický festival je na světě. Gratuluju!,“ ocenil zpěvák a hudebník Janek Ledecký.

 

„Bylo mi ctí být součástí tak krásné akce, jakou byl první ročník Festivalu filharmonie, a současně neskutečným zážitkem zazpívat si s tímto skvělým tělesem na stadionu před tolika diváky s pokorou a nadšením písně Karla Gotta. Obrovský dík patří všem organizátorům a lidem za profesionální přípravu celé akce, kteří věnovali tolik času, energie a lásky, aby pro diváky připravili nezapomenutelný večer. Při případném pozvání do Olomouce určitě neodmítnu a budu se na všechny znovu těšit,“ sdělil Bohuš Matuš.

„Byla radost pracovat s lidmi, kteří umí. Koncert jsem si krásně užila. Diváci byli skvělí, ráda se do Olomouce za vámi vrátím,“ uvedla operní pěvkyně Eva Urbanová.

„Dvě věci, co mám rád: hudba a fotbal. I tak bych popsal tento nevšední večer, v němž se hudba a energie prolínaly stadionem. Zazpíval jsem si více klasičtější žánr a s olomouckou filharmonií zcela poprvé repertoár Maria z West Side Story a árie E lucevan le stelle z Toscy, která má pro mě navíci osobní hodnotu,“ řekl zpěvák Vojta Dyk.

Chystá se další ročník

Festival hodnotili kladně také hejtman Olomouckého kraje a olomoucký primátor.

„Skvělý nápad, skvělá organizace, náramná atmosféra, báječní muzikanti a fantastické publikum k tomu. Moc děkuji za pozvání,“ řekl Josef Suchánek, hejtman olomouckého kraje. „Plná tribuna opět tleskala domácím s několika hostujícími hvězdami. Opět jsme prožívali večer plný emocí a skvěle zvládnuté technické hry, tentokrát v podání Moravské filharmonie Olomouc. Ještě dlouho na něj budeme všichni vzpomínat a těšit se na příští sezónu. Tentokrát hudební, uvedl Miroslav Žbánek, primátor statutárního města Olomouc.

Zdroj: https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/festival-filharmonie-olomouc-andruv-stadion-ledecky-dyk-urbanova-matus.html

Mohlo by vás zajímat...