Nadační fond Šťastná hvězda působí v Kraji Vysočina, ale své projekty realizuje dnes už po celé České republice. Fond je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat vážně nemocným dětem s cystickou fibrózou, dětem po mozkové obrně a dětem s dalšími závažnými onemocněními. Pomoc je cílená, jde tedy konkrétním lidem a rodinám.
„V únoru 2019 bude nadační fond slavit už 5 let své existence. Za tuto dobu, díky partnerům a pořádajícím akcím, se podařilo spolufinancovat léčbu řady dětí. Rozdělili jsme už více než 1,5 milionu korun, za což jsem moc ráda. Co mě ale nejvíc těší, je to, že se zkvalitnil život a zlepšil zdravotní stav mnoha dětem – tedy našim hvězdičkám“, říká zakladatelka fondu a jeho ředitelka Alena Skovajsová.

Jedním z projektů fondu je prodej kalendáře. Ten byl pokřtěn ve čtvtek 15. listopadu 2018 v pražském Klubu Joe. Kmotrem kalendáře byl producent JUDr. František Janeček a také patroni fondu, zpěváci Petr Kolář a Bohuš Matuš. Kalendář s tématem pohádek je v prodeji v podobě nástěnné i stolní. V nádherným aranžích pohádkových postav vás tak provázejí rokem 2019 Natálie Grossová, Petr Kolář, Kateřina Brožová, Bohuš Matuš, Zdeněk Troška, Zuzana Bubílková, Václav Vydra, Dan Nekonečný, Hynek Tomm, Olinka Rumlová, Maxim Turbolenc, Nathaniel Filip, skupina ABBA stars a Martin Málek. Kalendář je v prodeji na akcích fondu nebo se, v jakémkoliv množství, dá objednat prostřednictvím našeho fondu. Kontakty jsou uvedeny na www.stastna-hvezda.cz. Výtěžek z prodeje těchto kalendářů půjde opět na pomoc konkrétním dětem na léčebné pobyty. Ty jsou velice účinné, ale ne vždy jsou bohužel zcela hrazeny zdravotními pojišťovnami.

Děkujeme, že s námi pomáháte.
Alena Skovajsová
ředitelka NF Šťastná hvězda

Kontaktní osoba: Majka Schillerová – 603 471 712 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – ředitelka komunikace a PR NF Šťastná hvězda

 

Autor fotografií: Jaroslav Hauer 

 

S Nadačním fondem Šťastná hvězda spolupracuje Bohuš Matuš už od jeho samotného vzniku. V rámci benefičního koncertu v Jihlavě potěšil zpěvák všechny přítomné nejen zpěvěm, ale i hrou na klavír a jeho pomoc společně s ostatními vystupujícími směřovala opět na konkrétní projekty. Výtěžek z koncertu bude rozdělen na školkovné Aničky a Olivera, kterým zemřela maminka na rakovinu a také Patrikovi na asistenční a odlehčovací služby. Benefiční akci přijela podpořit kromě jiných ambasadorka fondu – Miss Europské Unie – Silvia Kovacová.


Nadační fond Šťastná hvězda je neziskovou organizací, která má za cíl pomáhat vážně nemocným dětem a jejich rodinám. Finanční pomoc je směřována především dětem s onkologickým onemocněním, s cystickou fibrózou, dětem po mozkové obrně a take lidem při závažných onemocněních odkázaných na vozíček.